Výrobky pro zvířátka,
ptačí stromy, dekorace

 • Ptáci
 • Kočky
 • Hlodavci
 • Stručný popis výrobků pro zvířata

  U výrobků klademe důraz na použité materiály.

  Výrobky jsou vyráběny především ze dřeva našich stromů (jasan, javor, líska, bříza, olše, buk, ovocné stromy, vrba, smrk, modřín) a u výrobků, kde je to technologicky možné používáme při výrobě větve stromů, které jsou ručně opracované, tak aby byl zachován přírodní vzhled.

  Kromě dřeva používáme při výrobě slupky kokosových ořechů, přírodní sisalový a kokosový provaz a tam kde používáme spojování drátem, používáme nerezové dráty.

  Zaměřujeme se na přírodní výrobky, proto nejsou barveny nebo jinak ošetřeny (mimo podstavce stromů, stojanů a škrabadel) a případný barevný kontrast dosahujeme jen kombinaci dřeva s kůrou a bez kůry.

  Výrobky bývají vybaveny štítky, na kterých jsou uvedeny použité materiály a druhy dřevin, tak aby zákazník věděl z čeho jsou vyrobeny. Pokud je to potřeba, pak jsou na štítcích napsány i stručné návody nebo vysvětlení funkce výrobku.

  Stručné popisy výrobků a fotografie můžete vidět v jednotlivých sekcích. Doplňující informace včetně rozměrů a rozšiřujícího popisu některých funkcí jsou uvedeny v ceníku.

  Výrobky pro ptáky

  Houpačky, bidla a hračky pro papoušky a jiné ptáky jsou vyrobeny z jasanu, lísky, habru, buku, břízy, javoru a ovocných dřevin.
  Jako spojovací prvek požíváme sisalový provaz nebo nerezový drát.

  Nerezový drát jsme zvolili pro jeho odolnost proti korozi, vhodné složení a dobré mechanické vlastnosti.

  Výrobky nejsou barveny ani jinak chemicky ošetřeny (kromě podstavců stromů a stojanů).

  Fotografie a popis výrobků pro ptáky můžete vidět zde.

  Ptačí stromy

  Interiérové ptačí stromy vyrábíme z větví(kmenů) stromů, a to především jasanu, lísky, javoru, habru, olše, buku a ovocných stromů. Nosná větev (kmen) je odkůrována. Podstavec (základna) je čtvercového nebo obdélníkového půdorysu s olištováním. Velikost podstavce je volena tak, aby větve nepřesahovaly jeho půdorys a to kvůli zachytávání trusu. Běžná výška nosného kmene bývá cca 150 cm do 210 cm. Podstavec je lakovaný kvůli snadnější údržbě.

  Mimo přirozené větve mají stromy umělé větve (bidla), které jsou jednoduše montovatelné / demontovatelné otáčením bez použití jakýchkoliv nástrojů.
  Jednoduchá montáž a demontáž bidel umožňuje jak jejich snadnou výměnu, tak jejich snadné čištění a umožňuje
  do jisté míry i snadnou úpravu stromu.
  Například pokud některá větev bude překážet při umístění hračky, zákazník ji jednoduše sám odšroubuje a tím si upraví strom podle své potřeby.

  Jednoduchá výměna bidel umožňuje jejich snadné čistění i snadnou náhradu v případě jejich opotřebení.
  Náhradní bidla (větve) si může zákazník kdykoliv objednat.

  Bidla (umělé větve) dodáváme bez kůry, ale na přání zákazníka mohou být vyměněna za bidla s kůrou.

  Některé stromy jsou vybaveny úchyty pro zasunutí čerstvých větví.

  Celý strom je jednoduše demontovatelný na základní nosný kmen, bidla a podstavec.
  Toto umožňuje relativně snadnou přepravu.

  Dřevo bidel a nosného kmene není lakováno, barveno ani jinak chemicky ošetřeno.

  Ke stromu dodáváme montážní návod a klíč, který je potřebný k montáži nosného kmene k podstavci.

  Fotografie ukázek realizací ptačích stromů můžete vidět zde.

  Ptačí stojany

  Interiérové ptačí stojany jsou určeny pro šplhání, hraní a odpočinek malých ptáků. Jsou lehké, takže se dají snadno přenášet a jsou lehce demontovatelné. Stojany se dají (podobně jako ptačí stromy) rozložit na podstavec (základnu), bidla a nosný kmen (větev).

  Příklad stojanu ve složeném a rozloženém stavu:

  ptačí stojan

  stojan zepředu

  ptačí stojan

  stojan pootočený o 45 stupňů

  ptačí stojan

  stojan pootočený o 90 stupňů

  ptačí stojan

  rozložený stojan

   

  Bidla jsou jednoduše demontovatelná otáčením. To umožňuje snadné očištění bidel, které není nutné čistit na stojanu. Umožňuje to i snadnou výměnu za bidla nová v případě, že dojde k jejich opotřebení. Bidla se dají zaměnit i za bidla s kůrou a náhradní bidla si může zákazník objednat.

  Nosná větev se montuje/demontuje k podstavci šroubem. Klíč k tomuto šroubu dodáváme zároveň se stojanem.

  Nosná větev a bidla jsou vyráběna z větví naších stromů (buk, jasan, javor, habr, líska, bříza, olše, ovocné stromy apod.).
  Dřevo bidel a nosné větve není lakováno, barveno ani jinak chemicky ošetřeno.
  Podstavec (základna) je vyroben z lakované dřevotřísky s laminovanými hranami. Podstavec je lakovaný kvůli snadnější údržbě.
  Na rozdíl od ptačích stromů není podstavec olištován dřevěnými lištami.

  Fotografie ukázek realizací ptačích stojanů můžete vidět zde.

  Přírodní škrabadla

  Škrabadla/odpočívadla jsou zhotovena z větví stromů (jasan, javor, líska, smrk, olše, buk, vrba), odpočívadla ze smrkových nebo modřínových desek,
  škrabací plocha je z kokosových nebo sisalových provazů. Odpočívací plochy jsou lakovány kvůli jednodušší údržbě.

  Fotografie ukázek realizací kočičích škrabadel můžete vidět zde.

  Výrobky pro hlodavce a králíky

  Budky, prolézačky a hračky jsou vyrobeny ze smrkového, modřínového dřeva případně ze dřeva našich listnatých stromů (jasan, javor, líska, buk, ovocné stromy) a ze slupek kokosových ořechů.

  Při výrobě některých výrobků požíváme nerezový drát.
  Použitý nerezový drát u výrobků zaručuje odolnost proti korozi a je z hlediska mechanických vlastností vhodnou volbou. Například u tvarovatelných mostů zajišťuje ohebnost, ale zároveň umožňuje dobré držení tvaru při zatížení.

  Fotografie a popis výrobků pro hlodavce můžete vidět zde.

  Zakázková výroba

  Kromě našich běžně vyráběných výrobků provádíme i zakázkovou výrobu ptačích stromů, škrabadel a požadovaných zákaznických řešení, které odpovídají našemu stylu výroby a které jsme schopni vyrobit.

  Zakázkovou výrobu ptačích stromů realizujeme z kmenů nebo větví, které máme v danou dobu k dispozici. U jednoduchých kmenů jako je tomu u stromu pt-ss 47, pt-sv 36 a podobných je výběr větší, a takové stromy vyrábíme v požadované výšce v rozmezí cca 150 - 210 cm. U mohutnějších kmenů složitějších tvarů ( tvaru „Y“ – podobných jako je strom pt-sv 34, pt-sv 37 apod. ) je výběr menší, proto kmeny, které máme většinou o výšce 180 - 210 cm zkracujeme výjimečně, a to maximálně o 10 cm.

  aktualizováno 1.1.2024